Regionální web poboček Oresi

Plzeň centrum | Klatovy | Tachov

Grafosklo – skleněný obklad do kuchyně

Hledáte originální prvek do vaší kuchyně? Běžné obklady stěn jsou pro vás okoukané nebo nechcete trávit čas se složitým čištěním spár? V tomto případě vám můžeme doporučit GRAFOSKLO – sklo s grafickým dekorem, které nahradí běžné obklady stěn, je odolné vůči vysokým teplotám, má bezpečnostní parametry a snadno se udržuje.

Co je to grafosklo?

Grafosklo je kalené bezpečnostní sklo s vnitřním grafickým motivem o šířce 6 mm. Bezpečnostní fólie s motivem je speciální technologií za vysokých teplot zalaminována ke skleněné desce. Tím je dosaženo barevné stálosti a trvanlivosti motivu, který nezestárne.

Design na míru – originalita – osobní motiv

Vzhled grafoskla je čistě na výběru zákazníka. Výrobce nabízí velké množství dekorů v řádu tisíců od jednobarevných přes perleťové a metalické barvy až ke grafickým motivům. Dále je samozřejmě možné přinést vlastní grafický motiv nebo oblíbenou fotku, která se do skla stejným způsobem zasadí.

Co se týká povrchového vzhledu, kromě klasického lesklého skla lze zhotovit i matné provedení nebo sklo opatřit reliéfem. Fólie, na kterou se tiskne, může být čirá, polomléčná, mléčná nebo bílá. Nabízíme také možnosti různých tvarů, které jsou přesně řezané paprskem. Z jednoho kusu skla je možné vyrobit grafosklo v délce přes 4m.

Grafosklo lze zasadit i do již fungující kuchyňské linky. Můžete tak snadno obměnit její vzhled bez výměny celé kuchyně.

Bezpečnost

Grafosklo do kuchyně je pevné a odolné vůči nárazu a teplotním vlivům. Je 7x pevnější než běžné sklo a odolává teplotám přes 250°C. Proto je vhodným řešení pro kuchyně s plynovým sporákem, kde již není potřeba dalšího protipožárního řešení. V případě extrémního nárazu, což se v kuchyni ale nepředpokládá, se sklo rozbije na krychličky, které nemají ostré hrany a díky zalaminované fólii drží pohromadě, tedy nevysypou se.

Údržba

Při údržbě každá hospodyně ocení praktickou stránku grafoskla. Oproti obkladům odpadá obtížné čištění spár. Díky jeho celistvosti a hladkosti povrchu se čistí velmi snadno, stačí pouze otřít.

Cenová relace grafoskla do kuchyně

Skleněné panely bez motivu nebo jednobarevná grafoskla pouze v barvě RAL se pohybují okolo 8 000 Kč za m2 vč. DPH. Grafosklo s vlastním motivem vč. montáže, zaměření, dopravy a výřezů cca 10 000 Kč za m2 vč. DPH. Pokud budete mít zájem o přesnou kalkulaci, rádi vám nezávazně zkalkulujeme nabídku dle vašeho přání.

Už odcházíte?

Rádi Vám zpracujeme zdarma 3D návrh Vaší vysněné kuchyně.  

Vítáme Vás

Můžeme Vám poradit nebo potřebujete sjednat nezávaznou schůzku?