fbpx

Regionální web poboček Oresi

Plzeň centrum | Klatovy | Tachov

Kdy začít s plánováním kuchyně? Na co nezapomenout? A jaké vychytávky si do kuchyně můžete pořídit?

Plánovat kuchyni opravdu brzo se rozhodně vyplatí. V případě nového domu je to již ve fázi hrubé stavby, u rekonstrukce kuchyně či bytu je dobré plán kuchyně zahrnout do stavebních úprav. Jsou i lidé jako designér kuchyní pan Miloš Kopecký (jednatel společnosti MONA.KO kuchyně), kteří si podle vysněné kuchyně navrhli celý dům.

Jak taková kuchyně vypadá, se můžete podívat ve videu, které vzniklo spolu s projektem tvarchitect.com.

Při plánování kuchyně nezačínáme jen skříňkami, ale musíme zohlednit více věcí.

Plánování začíná již od vstupních dveří. Je dobré zohledňovat, kde bude jídelní stůl a kde samotná kuchyně. Zda na kuchyni navazuje obývací pokoj, kde bude, jak velký tam bude prostor a poté se posouvat k samotné kuchyni a jejím detailům. I pro obývací pokoj a jídelní stůl může dodat nábytek kuchyňské studio tak, aby všechny prvky prostoru byly správně sladěné.

Uspořádání kuchyně má svá pravidla ergonomie, kdy na sebe navazují skladovací prostory – potravinová skříň, lednička, poté přípravný prostor a dřez s myčkou a dále varná zóna a odkládací, servírovací část.

Hodně důležité je mít v kuchyni dostatek světla. Pokud máte možnost mít v kuchyni přirozené světlo z okna, je to ideální. Okna se v tu chvíli stávají součástí kuchyňské linky. Pracovní deska, zádový panel i parapet okna (opět v režii kuchyňského studia) mohou být spolu krásně sladěné.

Důležitým prvkem kuchyně jsou výsuvy, kde bývá uložené veškeré nádobí a náčiní spojené s vařením.

Horní skříňky jsou velmi individuálním prvkem každé kuchyně a hodně záleží na vkusu zákazníka. Jak jsou spodní výsuvy spojené s funkčností, tak horní skříňky dělají estetický dojem.

Velmi praktické řešení horních skříněk jsou sdružené výklopy, které Vám umožní jednoduché ovládání v jednom.

Je dobré také promyslet materiál dvířkoviny, aby vydržela co nejdéle. Opravdu trvanlivým řešením je mnohonásobný lak na MDF základu, který snese hodně a po mnoha letech vypadá stále stejně.

Rohová kuchyně lze řešit několika způsoby. Zajímavou vychytávkou jsou integrované výsuvné ledviny. A dále také rohové šuplíky, díky kterým neztratíte ani kousek úložného prostoru a vše máte plně k dispozici. Věci, které chcete mít po ruce při vaření, jako je koření, olej, dochucovací omáčky je vhodné umístit do úzkého např. 30 cm výsuvu hned k varnému místu. Velkým pomocníkem může být pro mnohé drtič odpadu.

Přijďte se podívat na naše studia v Plzni Sadech, Klatovech a Tachově, kde si vše výše uvedené můžete prohlédnout a osahat. Ujmou se Vás zkušení specialisté, kteří na základě základního plánku Vašeho prostoru Vám budou průvodci při celém plánování kuchyně až k samotné montáži profesionálními truhláři.

Už odcházíte?

Rádi Vám zpracujeme zdarma 3D návrh Vaší vysněné kuchyně.  

Vítáme Vás

Můžeme Vám poradit nebo potřebujete sjednat nezávaznou schůzku?