Regionální web poboček Oresi

Plzeň centrum | Klatovy | Tachov

Kompaktní desky

Kompaktní desky jsou absolutní novinkou v materiálech pro kuchyňský nábytek. Snoubí v sobě mnoho předností a výhod, které v kuchyních oceníte a umožní vám uchovat vaši pracovní desku stále jako novou.

Co je to kompaktní deska nebo-li kompakt?

Kompaktní deska je deska ze silnostěnného HPL laminátu s tloušťkou 12 mm. Využívá se na pracovní desky, zádové panely a bočnice. Kompaktní deska je výsledkem použití nejmodernějších technologií, díky nimž je svými vlastnostmi srovnatelná s kamennými deskami, a přitom cena je 3x nižší než kámen.

TRVANLIVOST KUCHYNĚ
Kompakt je materiál, který navzdory svému velmi tenkému provedení vyniká pevností a nenasákavostí. Proto se neolepuje hranami a může se přímo tvarovat, drážkovat, frézovat, podobně jako umělý kámen. Jedná se o jeden z nejtvrdších materiálů používaných k výrobě pracovních desek. Je velmi odolný vůči všem potenciálním kuchyňským poškozením – pronikání vody do materiálu, dlouhodobému působení vody, vůči chemikáliím (př. Savo) a čistícím prostředkům, praskání, nárazu, mechanickému poškození, oděru, poškrábání a teplu, kdy ani při trvalém zatížení do 80 °C nedojde ke změnám. Po dobu 20 minut je možné na kompaktní desku odložit hrnec o teplotě 180 °C. Materiál je také odolný vůči propálení cigaretou.


DESIGN KUCHYNĚ
Kompakt je materiál, který reaguje na současnou módu velmi tenkých pracovních desek a jiných prvků. Díky své tloušťce umožňuje realizovat v kuchyni ultratenké linie. Kompakt je možné nadesignovat do různých druhů povrchů, které na pohled i na dotek přesvědčivě představují přírodní materiály – kámen, nerost, dřeviny, kovy apod. Kompakt svým vzhledem vnáší do kuchyně futuristický výraz a zároveň i hřejivý přírodní pocit. Vzhledem ke své pevnosti a kompaktnosti je možné přímo do povrchu desky frézovat odkapávací drážky a jiné prvky a tím posílit celistvost designu kuchyně. Kompaktní deska je odolná vůči UV záření, nemění tedy svou barvu pod vlivem slunečního svitu (př. pracovní deska pod okny na jih). Kompaktní desky lze také realizovat do velmi moderních matných dekorů.

Dekory kompaktních desek


HYGIENA V KUCHYNI
Kompakty jsou dokonale antibakteriální díky úpravě Sanitized, což znamená, že materiál desky je v celé své tloušťce antibakteriálně ošetřen ionty stříbra. Desky jsou také velmi odolné vůči plísním a ulpívání nečistot. Podstatným přínosem pro hygienu a komfortní údržbu je také skutečnost, že díky své mimořádné pevnosti a nenasákavosti umožňují tyto desky tzv. spodní montáž dřezu, čímž je z kuchyně úplně odstraněna hrana dřezu, kde obyčejně bývá prostor pro hromadění nečistot.


ÚDRŽBA KUCHYNĚ
Díky svým unikátním vlastnostem se kompakt v kuchyni velmi dobře udržuje, stačí jej opláchnout vodou s jemným roztokem saponátu nebo postříkat čistícím sprejem a setřít. Kompakty by se nikdy neměly čistit abrazivními prostředky nebo drátěnkou. Je možné použít utěrky z mikrovlákna určené pro nábytek. Spáry, frézované drážky a podobné prvky jsou ošetřeny za studena lisovaným přírodním olejem. Toto ošetření stačí obnovit jednou za rok.

EKOLOGIE V KUCHYNI
Kompakty se řadí k materiálům z obnovitelných zdrojů, které jsou ekologické a jejich následná likvidace nezatěžuje životní prostředí.

Pokud byste rádi do své kuchyně získali opravdu moderní pracovní desku, pak kompakt je tím řešením pro vás. Díky svým vlastnostem se objevuje v realizacích luxusních kuchyní, kterým dodává punc výjimečnosti.

Už odcházíte?

Rádi Vám zpracujeme zdarma 3D návrh Vaší vysněné kuchyně.  

Vítáme Vás

Můžeme Vám poradit nebo potřebujete sjednat nezávaznou schůzku?