Regionální web poboček Oresi

Plzeň centrum | Klatovy | Tachov

Luxusní kuchyně

Luxusní kuchyně představují možnosti pro ty z vás, kteří mají rádi originální design, chtějí se odlišit od ostatních, milují nejmodernější spotřebiče a chytré doplňky, které čas v kuchyni ulehčí. Své místo zde má kvalitní materiál, luxusní zpracování dvířek a pracovních desek s množstvím barev a povrchových úprav, které při pohledu a dotyku člověku zprostředkují zážitek. Zajímají vás konkrétní možnosti? Čtěte s námi dál….
  1. Materiál a povrchové úpravy

Luxusní kuchyně staví v první řadě na kvalitním základu, a to jsou materiály dvířek a pracovních desek. To je navíc umocněno nesčetnými možnostmi ve zpracování povrchů kuchyňské linky, které se zaměřují především na barevné pojetí, zážitek při doteku a celkový vizuální efekt. Takové zpracování povrchů umožňují nejvyspělejší technologie, doprovázené přísnou kontrolou kvality. V případě luxusních kuchyní Oresi se jedná o ultramoderní německou továrnu ve městě Löhne, která splní nejvyšší nároky na kvalitu luxusních kuchyní.

BÍLÁ NENÍ JEN JEDNA BARVA

Bílé kuchyně jsou na trhu stálicí a těší se neutuchající oblibě. Proto má bílá v kuchyních tolik podob a zpracování, aby dokázala odpovědět na každou zákaznickou představu. Od hedvábně jemné přes různé stupně lesku k vysoce zářivým běloskvoucím plochám, které připomínají nejbělejší leštěný mramor. Příkladem luxusní podoby bílé je odstín měsíční světlo v provedení šedobílého lesku, které v kombinaci se světlým dřevem vykouzlí ušlechtilý vzhled vaší kuchyně (tuto kombinaci najdete v katalogu kuchyní Livanza z našeho portfolia).

VYSOKÝ LESK

Vysokého lesku dosahují povrhy lakováním. Co se týká kvality, jde o povrchovou úpravu velmi vysoké kvality s doprovodným vizuálním efektem. Takové povrhy v žádném případě nelze srovnávat s obyčejným lesklým laminem, kde je rozdíl v kvalitě diametrální.

Lakované povrchy ve vysokém lesku zrcadlí celkový prostor kuchyně a přidávají kuchyni na důrazu. Při použití vícevrstvého laku ve vysokém lesku na bílém povrchu máme pocit, jako by dvířka byla vyrobena z nejušlechtilejšího porcelánu. Vysoký lesk přidává na atraktivitě u takových barev, jako je ohnivá červeň nebo např. temná modrá. Speciálním zpracováním lesklého povrchu je velmi efektní šedá leštěná metalíza.

MAT

Hedvábný mat černý a bílý

Matné povrchy mají své věrné příznivce, byť nejsou tak oblíbené jako povrchy lesklé. Ale i zde je k dispozici mnoho možností na výběr. Úžasné jsou hedvábné maty, které na dotek pohladí po dlani. Šedá je nejpopulárnější barva současnosti a v hedvábném matu působí opravdu elegantně. Ve světlých odstínech vypadá decentně a velmi příjemně. Příkladem je např. odstín magnólie nebo pískově béžový mat. V neposlední řadě matné povrchy nabízí sametové zpracování a perleťový efekt např. v dekoru cappuccino. Pokud máte rádi opravdové speciality, v katalogu kuchyní Livanza najdete neobyčejná lakovaná dvířka s matným povrchem.

RELIÉF

Tak jako se některé povrchy pyšní tím, že jsou sametově hladké, své místo zaujímá i protipól, který si zakládá na provedení reliéfu, ať už se jedná o povrchy v dekoru bronzu, betonu, kamene nebo třeba výběrové dekory dřevin. Ty jsou designovány s věrohodnými kresbami dřeva od jemných variant k masivnímu, zemitému vzhledu.

DVÍŘKOVINA

Úvahy o luxusní kuchyni naplňuje také kvalitní dvířkovina. Materiál dvířek představuje 18-20 mm silná deska, kterou tvoří dřevovláknitá MDF deska, která se dále upravuje lakováním. Lakování má mnoho podob, díky kterým se tvoří výsledný vizuální efekt. Používá se akrylový lak nebo vícevrstvý. Je možné lakovat přední stranu dvířka nebo vytvořit dvířko celolakované. Vlajkovou lodí značky Livanza je kuchyně Avantgarde, kde se jedná o 22 mm silnou dvířkovinu s již vyfrézovaným zádlabem místo madla, celolakovanou tím nejkvalitnějším lakem se 2 základními a 5 svrchními vrstvami. To nejlepší ve vysokém bílém lesku a laku.

PRACOVNÍ DESKY

Kvalitní pracovní desky mají sílu 38 mm. Jedná se o vysokotlaký laminát na dřevotřískovém základu v různých barevných variacích a dekorech – značky Egger a Pfleiderer. Tyto desky mají 2 mm abs hranu, a nebo jsou upravovány tzv. postformingem, tedy zaoblením přední hrany a samozřejmě také navíc zadní hrany pro případ užití hluboké desky v kuchyni s ostrůvkem, kde je potřeba pohodlný přístup k pracovní desce z obou stran. 

Dřez zapuštěný do pracovní desky

Pokud chcete získat opravdu luxusní řešení, můžete vsadit na ryzí surovinu, a nebo dát prostor moderním technologiím. Desky z masivního dřeva a kamenné desky v různých provedeních (technické, umělé, přírodní, keramika) jsou tou neotřesitelnou základnou, pokud máte rádi přírodní materiály. Pokud jste ale příznivci nových technologií, určitě vás osloví kompaktní desky, které jsou slibnou alternativou kamenných desek se všemi svými přednostmi. Kompaktní desky jsou vyrobené ze silnostěnného laminátu o tloušťce 12 mm. Tou největší výhodou je nenasákavý povrch, který odolá dlouhodobému působení vody. Jednoduše se udržuje, má antibakteriální ošetření, je odolný vůči Savu a jiným chemikáliím a proti UV záření. Zároveň je odolný tepelně i proti mechanickému poškození. Obecně se jedná o jeden z nejtvrdších materiálů používaný při výrobě pracovních desek. K tomu všemu navíc má nízkou hmotnost a patří k materiálům vyrobeným z obnovitelných zdrojů. Co se týká designu, nabízí také velmi módní matné provedení.

Masivní dřevo, kámen nebo kompaktní deska umožňují navíc spodní montáž dřezu. Vzhledově se jedná o tzv. zapuštěné dřezy, kdy dřez „splyne“ s okolní deskou v jedné rovině.

2. Originální design a funkčnost

Zařízení luxusní kuchyně je druhým stěžejním pilířem při návrhu kuchyně. Správným výběrem můžete celkový design podtrhnout nebo vytvořit nový dojem, který linku dostane o několik levelů výše. A navíc plně funkční a efektivní zařízení, které bezpodmínečně vnímá potřeby uživatelů, dělá z kuchyňské linky partnera pro domácnost.

OSVĚTLENÍ

Osvětlení v kuchyni

Osvětlení kuchyně není radno podceňovat. Je důležité, aby uživatel měl nad každou pracovní plochou správně umístěné osvětlení. V místě horních skříněk je potřeba světla nejkritičtější. Velmi efektním řešením je integrované osvětlení přímo do dna horních skříněk. Další zajímavou možností je vnitřní osvětlení zásuvek, které umožní rychlou a bezpečnou orientaci v prostoru. Pokud byste rádi zdůraznili skleněné či otevřené skříňky, nabízí se umístění světelného LED profilu do zadní hrany skleněné police.

VÝSUVNÉ SYSTÉMY

Výsuvné systémy v luxusních kuchyním nabírají mnoho velmi praktických podob a dokážou využít každý prostor na maximum. Jedním z příkladů je rohová část kuchyně. Pro využití tohoto prostoru existuje několik možností. U prémiových variant se jedná o rohové zásuvky nebo různé druhy karuselů a výsuvných systémů, které vyplní celý prostor rohu a zároveň nemáte problém dostat se k věcem uložených v zadní části prostoru. Specialitou řady kuchyní Livanza jsou drátěné systémy, které nabízí přehledné a opět velmi praktické využití vysokých skříní či úzkých spodních skříněk. Pokud příliš neholdujete klasickým zásuvkám, je pro vás řešením víceúrovňový kontejner, kdy v jednom výsuvu máte skryto několik zásuvek, kterými můžete samostatně manipulovat.

Neméně zásadní pro celkové pohodlí při manipulaci s výsuvy jsou tzv. plnovýsuvy a dojezdy. Což znamená, že zásuvka se otevře na maximum své hloubky a vy máte přehled o celkovém prostoru zásuvky (na rozdíl od běžnějšího zpracování, kdy část zásuvky zůstane nevysunutá). Hladký dojezd zásuvek zase šetří kování a manipulaci dělá zcela plynulou, bez nepříjemné zvukové kulisy.

Opravdu luxusní jsou boční skleněné výplně výsuvů z kaleného skla nebo elektrické otevírání zásuvek, tzv. Servo-drive.

BEZ ÚCHYTEK

Bezúchytkový systém

Zapomeňte na úchytky! Celkový výraz kuchyně podtrhnou módní bezúchytkové systémy, které jsou skryty přímo ve dvířkách. Tím plocha dvířek není ničím přerušena a kuchyně dostává celistvý, kompaktní ráz. Úchytky tedy nebudete potřebovat u dvířek, které jsou rovnou z výroby vybroušená tak, aby v sobě schovala úchopovou část. Dalším řešením jsou madla zafrézovaná do hrany dvířek. Můžete využít i zafrézovaná kovová madla, která lze lakovat do totožného odstínu s dekorem dvířek.

GRAFOSKLA

Grafosklo

Grafoskla jsou originálním prvkem do vaší luxusní kuchyně, když běžné obklady stěn jsou pro vás okoukané. Jedná se o sklo s grafickým dekorem, které nahradí běžné obklady stěn, je odolné vůči vysokým teplotám, má bezpečnostní parametry a snadno se udržuje. My nedáme dopustit na grafoskla české výroby JAP a Alfastyl. Přečtěte si celý článek o grafosklech.

3. Chytré spotřebiče a doplňky

Třetím a neméně důležitým pilířem při realizaci kuchyně jsou spotřebiče. Sami jistě víte, že zde je výběr opravdu obrovský. Ale pokud si chcete vybrat jen to nejlepší a sáhnout si na nejmodernější výstřelky technologií, pak už se výběr zužuje na několik vybraných značek.

DIGESTOŘE

Technologické vychytávky najdeme především v oblasti digestoří a varných desek, které přichází s funkcemi, které usnadňují proces vaření.  Jedná se např. o technologii Hob2Hood®, kdy varná deska komunikuje s odsavačem par pomocí bezdrátového připojení. To znamená, že varná deska automaticky ovládá nastavení odsavače par. Během vaření reguluje intenzitu odsávání.

Zabudovaná digestoř do varné desky

Efektním prvkem v oblasti digestoří je výsuvná digestoř Franke, která je zapuštěná do pracovní desky. Primárně je vhodná do kuchyní s varným místem na ostrůvku, kdy je umístěna za varným místem. V případě potřeby se digestoř vysune a páry jsou aktivně odtahovány do podlahy.

Díky různorodému pojetí digestoří lze obecně vytvořit v kuchyni zajímavý designový prvek. Jsou ale i uživatelé, kteří výrazným digestořím neholdují a pro ty jsou zde zabudované digestoře. Ty jsou prakticky neviditelné a jsou integrovány přímo do varné desky.

WIFI PŘIPOJENÍ

Dalším technologickým výstřelkem je dálkové ovládání pečících trub díky wifi připojení. Umožňuje troubu např. dálkově předehřát nebo nastavit odpočítávání či konec pečení.

Při výběru chytrých spotřebičů se zaměřte na značky Siemens, Bosch, Miele, Elica, AEG, Hoover a Liebherr, které přichází s nejnovějšími technologiemi.

ELEKTRICKÉ OVLÁDÁNÍ DVÍŘEK

Zajímavým prvkem při manipulaci se zásuvkami je elektrické ovládání dvířek, tzv. Servo-drive. Stačí jen lehce ťuknout rukou či nohou a výklopy, výsuvy a třeba i lednice nebo výsuv pro odpad se otevřou automaticky. Jemným stlačením vypínače se pak vše zase pohodlně zavře.

Elektrické otevírání dvířek a zásuvek

Luxusní kuchyně dávají svým uživatelům nečekané možnosti. Umožňují dát srdci vašeho domova opravdu originální, designovou a technicky vyladěnou podobu. Kuchyně Oresi díky svým luxusním značkám Livanza a Bauformat nabízí bezkonkurenční kvalitu kuchyní vyráběných v ultra moderní velkokapacitní továrně v německém Löhne. A díky velkokapacitní výrobě dokáže Oresi nabídnout svým zákazníkům nižší cenu v řádu desítek %. Naše pobočky v Plzni – Sady Pětatřicátníků, v Klatovech a Tachově k tomu přidávají dokonalý servis od samotného návrhu přes proces objednávky až k bezchybné instalaci.

Už odcházíte?

Rádi Vám zpracujeme zdarma 3D návrh Vaší vysněné kuchyně.  

Vítáme Vás

Můžeme Vám poradit nebo potřebujete sjednat nezávaznou schůzku?