fbpx

Regionální web poboček Oresi

Plzeň centrum | Klatovy | Tachov

Jak vybrat pracovní desku do kuchyně?

Pracovní desku vybíráme ve valné většině na základě 3 základních požadavků. Jedním z nich je design, druhým je funkčnost a třetím ne posledním v řadě je cena. Nabídka na trhu je obrovská, a proto je dobré při výběru pracovní desky do kuchyně zvažovat mezi několika parametry.

Na co nezapomenout při výběru pracovní desky.

3 základní požadavky na pracovní desky by měly jít ruku v ruce – design, funkce, cena. Samozřejmě lze vybírat desku jen podle vzhledu, ale pokud nebude kvalitní, brzy zkazí dojem z celé kuchyňské linky.

Pracovní deska je samozřejmě v kuchyni velmi namáhaná. Nejčastěji je vystavena vlhkosti, odolává nárazům nádobí, nehodám při řezání nožem nebo podstupuje tepelné šoky.

Pokud hledáte pracovní desku, která optimálně kombinuje vaše požadavky, vybírejte z kvalitních laminátových MDF desek. V dnešní době patří k nejprodávanějším právě díky zmíněné trojici výhod – design, kvalita, přívětivá cena.

Tyto MDF desky, jak jsou nazývány, jsou nejčastější volbou mezi zákazníky díky nepřebernému množství designových možností a přijatelné ceně. Desky jsou vyrobeny z vysokotlakého laminátu na dřevotřískovém základu v nesčetných barevných variacích a dekorech. Kvalitní MDF pracovní desky mají sílu 38 mm se zaoblenou přední hranou. Nabízíme značky Egger a Pfleiderer.

Snadná údržba a odolnost

Tento materiál se snadno udržuje a dobře odolává běžnému provozu v kuchyni – opotřebení, nárazu, poškrábání, teplotě do 180 °C, při styku s tekutinami typu – kyselina citrónová, olej, ocet apod. Tyto pracovní desky jsou hygienické, bezpečné pro potraviny a mají antibakteriální vlastnosti.  Zároveň je ale potřeba pracovní desku zbytečně nezkoušet a nenechat na ni dlouho působit vlhko a další negativní vlivy, žádný materiál nevydrží vše. Naši truhláři při instalaci věnují zvýšenou pozornost spojům mezi pracovní deskou a dřezem nebo varnou deskou, kde musí být deska ošetřena proti vlhkosti, aby nedošlo k jejímu kontaktu s vodou.

Výběr z mnoha designových variant

Laminátový povrch umožňuje nabízet nepřeberné množství designů a barev, velmi efektní jsou dřevodekory a dekory, které věrně imitují přírodní materiály mramor, keramiku, kámen nebo různé kovové povrchy a beton. Těmto pracovním deskám dodává dokonalou podobu tzv. bezešvý vzhled, kdy laminát hladce přechází z plochy na hranu. Takovým typům říkáme postformingové pracovní desky.

Dalším typem laminátových pracovních desek jsou takové, které věrně napodobují přirozený vzhled dřeva. Čelo desky je opatřeno 1,5 mm abs hranou a na jejím řezu napodobuje strukturu dřevěné desky, kterou těžko odlišíte od masivního dřeva. Pracovní deska na dotek i vizuálně vypadá jako skutečné dřevo.

Zádové panely k pracovním deskám

Výhodou všem laminátových MDF desek je možnost využít je také jako zádové panely do kuchyně s nižší tloušťkou. Pochopitelně mohou být ve stejném dekoru jako pracovní deska nebo naopak kontrastní dle přání zákazníka. Takový zádový panel nemá spáry, pevně přilne k pracovní desce a dobře se s ním pracuje i v rohových kuchyních.

V nabídce Oresi najdete širokou nabídku laminátových desek, které pro svou novou kuchyni využily i známé osobnosti jako skladatel a zpěvák Marek Ztracený, moderátorka a herečka Marta Dřímal Ondráčková, úspěšný Youtuber Stejk, známá herečka Markéta Častvaj Plánková, Miss ČR Michaela Salačová a mnoho dalších.

Navštivte naše studia a přijďte si prohlédnout dekory na živo. Vzorník pracovník desek Oresi najdete také online na našich stránkách.

Pokud hledáte pracovní desku, která je neobvyklá, chcete něco neotřelého nebo máte ještě vyšší nároky můžete vybírat mezi kompaktními deskami nebo luxusními pracovními deskami, o kterých jsme psali v našem blogu.

Už odcházíte?

Rádi Vám zpracujeme zdarma 3D návrh Vaší vysněné kuchyně.  

Vítáme Vás

Můžeme Vám poradit nebo potřebujete sjednat nezávaznou schůzku?