Regionální web poboček Oresi

Plzeň centrum | Klatovy | Tachov

Nechte se inspirovat novou – již druhou – kuchyní Marka Ztraceného od ORESI

Nová kuchyně Marka Ztraceného byla designována pro nový dům na Šumavě, kam Marek utíká od ruchu velkoměsta. Podoba kuchyně měla zapadnout do stylu bydlení na Šumavě a zároveň být moderně vybavená, ovšem ne příliš studená. Jakou designovou koncepci tedy kuchyně dostala? Jak je ergonomicky vyřešena? Jaké jsou v ní vychytávky? To vše se dozvíte dále.

Kuchyně vznikala společně s designem obytného prostoru, který na kuchyni navazuje. Návrhu se ujali šéfarchitekt ORESI Petr Kaluža a interiérová designérka Martina Pištěláková se svým týmem. Kuchyně má dvě části přípravnou a technickou. Přípravný prostor tvoří velký ostrůvek s úložným prostorem a barovým sezením. V zadní části kuchyně jsou umístěny veškeré spotřebiče, dřez a navíc vinotéka. Na kuchyni navazuje spíž oddělená od ostatního prostoru posuvnými dveřmi z masivu. Spíž je vyplněna spoustou polic, koši na tříděný odpad a podstavným mrazákem. Marek jsem také umístil spotřebiče na rychlou přípravu jídla jako je kompaktní gril, kávovar apod.

Z designového pohledu byla zvolena černošedá kompozice řady Dolti Collection – černá barva je zastoupená na ostrově dekorem Velvet Star Černý Supermat. Pracovní desku a zádový panel tvoří vysoce odolná kompaktní deska Grace Stone Black. Skříňky v technické části kuchyně tvoří šedý dekor Silk Touch. Tato černo šedá kombinace je v prostoru doplněna o dřevěné prvky, dekor cihly, šedou stěrku a další doplňky, aby místnost nepůsobila příliš chladně.

Nová kuchyně Marka Ztraceného je také vybavena moderním technickým zázemí, aby pohyb a práce v kuchyni byly co nejpohodlnější. Hojně používaná úložná skříňka s příbory a sorter odpadu pod dřezem mají elektrické ovládání Servo drive. Do ostrůvku jsou zabudované výklopné zásuvky a nabíječka. Na dně horních skříněk je zabudováno LED osvětlení. Pracovní deska z materiálu Kompakt je velmi odolná proti různým vlivům (více se dozvíte zde) a umožňuje instalovat dřezy se spodní montáží a frézování okapových drážek přímo do desky. Skříňky jsou vybaveny designovými černými bezúchytkovými profily Linea Retta.

Nová kuchyně bývá pro mnoho lidí splněným snem. Pokud po tom toužíte i vy, pomůžeme Vám s její koncepcí do Vašeho obytného prostoru. Kuchyni se vyplatí začít plánovat velmi brzo, úplně ideálně při projektování celého domu. Přijďte se s námi poradit, není problém být Vašimi průvodci během celé stavby domu a kuchyni průběžně ladit. Aby ta Vaše kuchyně byla opravdu splněným snem.

Už odcházíte?

Rádi Vám zpracujeme zdarma 3D návrh Vaší vysněné kuchyně.  

Vítáme Vás

Můžeme Vám poradit nebo potřebujete sjednat nezávaznou schůzku?